17 C

Κ19 Μπάγερν – Ολυμπιακός: Ερυθρόλευκο πάρτι στο Μόναχο με τρία απίθανα γκολ σε 8′! (vid)

Δείτε τα τρία ΑΠΙΘΑΝΑ γκολ με τα οποία η Κ19 του Ολυμπιακού προηγήθηκε απέναντι στην Κ19 της Μπάγερν στο Bayern Campus για τα προημιτελικά του UEFA Youth League

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 0-3 μέσα σε 8′ του σπουδαίου προημιτελικού αγώνα με την Μπάγερν στο Bayern Campus.

Οι μεσοεπιθετικοί του Ολυμπιακού πίεσαν εκπληκτικά τον τερματοφύλακα των Βαυαρών με τον Σμιτ να υποχρεώνεται σε λάθος και τον Μουζακίτη να γίνεται κάτοχος της μπάλας και με ψύχραιμο πλασέ να κάνει το 0-1 στο 32′.

Πέντε λεπτά αργότερα ήταν σειρά του Παπακανέλλου να κάνει μια απίθανη ενέργεια από τα αριστερά ανάμεσα σε δύο παίκτες και να μένει όρθιος στο ύψος της γραμμής του άουτ για να τελειώσει υποδειγματικά από πολύ δύσκολη γωνία με απίθανο γκολ για το 0-2.

Το πάρτι του Ολυμπιακού συνεχίστηκε στο 40ό λεπτό με τον Μπάμπη Κωστούλα να πιάνει ένα τρομερό σουτ με τη μία από το ύψος της μεγάλης περιοχής και να γράφει το 0-3 που πανηγύρισε α λα… Ελ Αραμπί!