21.7 C

Αλμερία – Σεβίλλη 2-2: Έμφραγμα από την ουραγό με γκολ στο 95′

Η Σεβίλλη δέχθηκε γκολ στο 95′ από τον Μιλοβάνοβιτς στην έδρα της ουραγού Αλμερία και πέταξε στα σκουπίδια την ανατροπή της μέσα σε πέντε λεπτά (81′-86′) με τέρματα των Λουκεμπάκιο και Οκάμπος!

Οι Ανδαλουσιάνοι αυτοκτόνησαν στα τελευταία λεπτά του αγώνα και «πέταξαν» δύο βαθμούς κόντρα στην ήδη… υποβιβασμένη Αλμερία, που πάντως έπαιξε με καρδιά έχοντας πάρει το προβάδισμα από το πρώτο ημίχρονο με το γκολ του Εμπάρμπα στο 38′.

Με αυτό το αποτέλεσμα η Σεβίλλη ναι μεν έμεινε σε απόσταση ασφαλείας (+6) από την Κάντιθ και την επικίνδυνη ζώνη αλλά απέδειξε ξανά πως τα «φαντάσματα» της φετινής σεζόν ακόμα στεγάζονται στα αποδυτήριά της.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 28ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 8/3

Μπαρτσελόνα – Μαγιόρκα 1-0 (53′ Γιαμάλ)

Σάββατο 8/3

Βαλένθια – Χετάφε 1-0 (40′ Ντούρο)

Κάντιθ – Ατλέτικο Μαδρίτης 2-0 (24′, 64′ Χουάνμι)

Γρανάδα – Ρεάλ Σοσιεδάδ 2-3 (21′ πεν., 45+3′ Ουζούνι / 33′ Σαντίκ, 80′ Λε Νορμάν, 85′ Αντρέ Σίλβα)

Τζιρόνα – Οσασούνα 2-0 (13′ Πόρτου, 85′ Σάβιο)

Κυριακή 10/3

Αλαβές – Ράγιο Βαγιεκάνο 1-0 (44′ Γκοροσάμπελ)

Λας Πάλμας – Μπιλμπάο 0-2 (31′ Γκουρουθέτα, 66′ αυτ. Κοκό)

Ρεάλ Μαδρίτης – Θέλτα 4-0 (21′ Βινίσιους, 79′ αυτ. Γκουάιτα, 88′ αυτ. Ντομίνγκεθ, 90+4′ Γκιουλέρ)

Μπέτις – Βιγιαρεάλ 2-3