23.3 C

Γιουβέντους – Αταλάντα 2-2: Ισοπαλία που χάλασε και τους δύο

Γιουβέντους και Αταλάντα ήθελαν τη νίκη στις μάχες που δίνουν ωστόσο έμειναν στο 2-2, σε ένα αποτέλεσμα που στέρησε την ευκαιρία από την ομάδα του Γκασπερίνι να μειώσει τη διαφορά από την 4η θέση ενώ έριξε τη Μεγάλη Κυρία στην 3η μετά τη νίκη και της Μίλαν.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους φιλοξενούμενους ο Κοουπμάινερς που πέτυχε και τα δύο γκολ, ανοίγοντας αρχικά το σκορ στο 35′.

Η Γιουβέντους κατάφερε στο δεύτερο ημίχρονο να κάνει την ανατροπή μέσα σε τέσσερα λεπτά, με τον Καμπιάζο να σκοράρει στο 66′ και τον Μίλικ στο 70′.

Λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 75′, ο Κοουπμάινερς πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ για να ισοφαρίσει αυτή τη φορά και να διαμορφώσει το τελικό 2-2.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 28ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 8/3

Νάπολι – Τορίνο 1-1 (61′ Κβαρατσχέλια / 64′ Σανάμπρια)

Σάββατο 9/3

Σασουόλο – Φροζινόνε 1-0 (58′ Τόρστβεντ)

Κάλιαρι – Σαλερνιτάνα 4-2 (12′ Λαπαντούλα, 40′ Γκαετάνο, 51′, 76′ Σομουρόντοφ / 56′ Κάστανος, 58′ Ματζόρε)

Μπολόνια – Ίντερ 0-1 (37′ Μπίσεκ)

Τζένοα – Μόντσα 2-3 (52′ Γκούντμουνσον, 68′ Βιτίνια / 8′ Πεσίνα, 18′ Μότα, 80′ Μαλντίνι)