17.7 C

Ίντερ – Αταλάντα 4-0: Τη σκόρπισε στους τέσσερις ανέμους και ξέφυγε στο +12 από τη Γιουβέντους

Καλπάζει προς τον τίτλο η Ίντερ που δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα ούτε στην εξ αναβολής αναμέτρηση με την Αταλάντα και επικρατώντας με 4-0 ξέφυγε στο +12 από τη δεύτερη Γιουβέντους.

Από την άλλη η Αταλάντα δεν μπόρεσε να μπει ποτέ στο παιχνίδι και έχασε ευκαιρία να διεκδικήσει ένα καλό αποτέλεσμα που μπορούσε να την οδηγήσει πάνω από την Μπολόνια και στην 4η θέση.

Το παιχνίδι βέβαια θα μπορούσε να ξεκινήσει ιδανικά για τους φιλοξενούμενους καθώς βρήκαν γκολ στο 4′ με τον Ντε Κετελάερε, το οποίο ακυρώθηκε όμως μέσω VAR για χέρι.

Έτσι η Ίντερ αφού δεν την πλήρωσε προηγήθηκε με τον Νταρμιάν στο 26′ και έκανε το 2-0 με τον Λαουτάρο Μαρτίνες στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Ο Αργεντινός έχασε στο 54′ ευκαιρία για δεύτερο προσωπικό γκολ από την άσπρη βούλα, όμως ο Ντιμάρκο πήρε το ριμπάουντ και καθάρισε ουσιαστικά το ματς.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 71′ ο Φρατέζι δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Ίντερ για το τελικό 4-0.