18.7 C

Τον… χαβά του ο Ρονάλντο: Έκανε άσεμνες χειρονομίες στην εξέδρα που φώναζε υπέρ του Μέσι

Αντιδράσεις προκάλεσε για μία ακόμα φορά ο Κριστιάνο Ρονάλντο με τη συμπεριφορά του απέναντι στην εξέδρα στο εκτός έδρας παιχνίδι της Αλ Νασρ κόντρα στην Αλ Σαμπάμπ.

Μετά τη λήξη της αναμέτρησης, στην οποία ο ίδιος σκόραρε με πέναλτι στο 21ο λεπτό και η ομάδα του πήρε δύσκολη νίκη με 3-2, ο Πορτογάλος επέλεξε έναν προκλητικό τρόπο για να απαντήσει στους οπαδούς των γηπεδούχων, που σε όλη τη διάρκεια του ματς τον αποδοκίμαζαν και τον πίκαραν, φωνάζοντας το όνομα του Λιονέλ Μέσι.

Ο Ρονάλντο κοίταξε αρχικά προς την εξέδρα, κάνοντας τη γνωστή χειρονομία «δε σας ακούω» κι έπειτα κούνησε επανειλημμένα το χέρι του μπροστά στα γεννητικά του όργανα.

Ο «CR7» είχε κάνει μία ακόμα άσεμνη χειρονομία προς τους οπαδούς της Αλ Σαμπάμπ λίγο νωρίτερα, όταν ο Άντερσον Ταλίσκα έδωσε τη νίκη στους φιλοξενούμενους στο 86ο λεπτό.