17.3 C

Τορίνο – Λάτσιο 0-2: Σημαντική νίκη για την ομάδα του Σάρι στη μάχη της Ευρώπης

Σημαντική νίκη πανηγύρισε η Λάτσιο στην εξ αναβολής αναμέτρηση για την 21η αγωνιστική της Serie A επικρατώντας με 0-2 της Τορίνο.

Η ομάδα του Σάρι πήρε μια πολύ σημαντική νίκη στη μάχη που δίνει για την έξοδο στην Ευρώπη καθώς έφτασε τους 40 βαθμούς και μείωσε την απόσταση από την 6η Ρόμα στον έναν βαθμό.

Οι γηπεδούχοι από την άλλη έχασαν την ευκαιρία να ξεπεράσουν τη Λάτσιο στη βαθμολογία και να είναι αυτοί που θα πλησιάσουν πιο κοντά στις θέσεις που δίνουν ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Οι φιλοξενούμενοι καθάρισαν ουσιαστικά το παιχνίδι μέσα σε έξι λεπτά. Ο Γκεντουζί αρχικά σκόραρε στο 50′ για το 0-1 και στο 56′ ο Κατάλντι έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του Σάρι. Το αποτέλεσμα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος παρά το γεγονός πως η Λάτσιο αγωνιζόταν με δέκα παίκτες από το 79ο λεπτό και την αποβολή του Χίλα.