18.6 C

Λούτον – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-2: Ο Χόιλουντ τη διατήρησε σε τροχιά Ευρώπης

Σε ένα παιχνίδι που η τύχη κρίθηκε στα πρώτα 14 λεπτά, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πέρασε από την έδρα της Λούτον με 1-2 και παρέμεινε σε τροχιά Ευρώπης.

Οι Κόκκινοι Διάβολοι είχαν πρωταγωνιστή τον Χόιλουντ που πέτυχε δύο τέρματα μόλις σε επτά λεπτά, ωστόσο η Λούτον είχε γρήγορη απάντηση και δεν έδωσε τη δυνατότητα στην ομάδα του Τεν Χαγκ να αισθανθεί άνετα.

Με αυτή τη νίκη η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έφτασε τις τέσσερις συνεχόμενες και βρίσκεται 4 βαθμούς πίσω από την 5η Τότεναμ.

Μόλις στο πρώτο λεπτό ο Χόιλουντ βγήκε απέναντι από τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων, τον πέρασε και σκόραρε για το 0-1. Ο Νορβηγός σκόραρε και στο 7′, με τον Μόρις εφτά λεπτά αργότερα να δίνει ξανά νόημα στο παιχνίδι.

Ωστόσο μέχρι το τέλος δεν άλλαξε απολύτως τίποτα και το 1-2 ήταν το αποτέλεσμα που έδωσε τη νίκη στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 25ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Σάββατο 17/2

Μπρέντφορντ – Λίβερπουλ 1-4 (75′ Τόνεϊ / 35′ Νούνιες, 55′ ΜακΆλιστερ, 68′ Σαλάχ, 86′ Γκάκπο)

Μπέρνλι – Άρσεναλ 0-5 (4′ Έντεγκαρντ, 41′ πεν., 47′ Σάκα, 66′ Τροσάρ, 78′ Χάβερτς)

Νιούκαστλ – Μπόρνμουθ 2-2 (57′ πεν. Γκόρντον, 90+2′ Ρίτσι / 51′ Σολάνκι, 69′ Σεμένιο)

Νότιγχαμ Φόρεστ – Γουέστ Χαμ 2-0 (45+5′ Αβονίγι, 90+4′ Χάντσον-Οντόι)

Τότεναμ – Γουλβς 1-2 (46′ Κουλουσέφσκι / 42′, 63′ Ζοάο Γκόμες)

Φούλαμ – Άστον Βίλα 1-2 (64′ Μουνίς / 23′, 56′ Γουότκινς)

Μάντσεστερ Σίτι – Τσέλσι 1-1 (83′ Ρόδρι / 42′ Στέρλινγκ)

Κυριακή 18/2

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ – Μπράιτον 0-5 (20’ Μπουονανότε, 24’ Γουέλμπεκ, 75’ αυτ. Ρόμπινσον, 78’, 86’ Αντινγκρά)

Λούτον – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-2 (14′ Μόρις / 1′, 7′ Χόιλουντ)