22.9 C

Παναθηναϊκός – Λαμία: Η αποβολή του Μαρτίνεθ, η «ζωγραφιά» του Καρλίτος και η άμεση απάντηση του Μπερνάρ (vid)

Εντυπωσιακά ήταν τα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και Λαμία, με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου να βρίσκει ισόπαλες τις δύο ομάδες με 1-1.

Αρχικά οι φιλοξενούμενοι έμειναν στο 39′ με δέκα παίκτες καθώς ο Ρουμπέν Μαρτίνεθ αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Αϊκαντίν.

Παρόλα αυτά η Λαμία δεν πτοήθηκε και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων πήρε προβάδισμα, με τον Καρλίτος να… ζωγραφίζει και έχοντας όλη την άμυνα του Παναθηναϊκού πάνω του να σουτάρει για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Πάντως η ομάδα της Φθιώτιδας δεν κατάφερε να πάει με προβάδισμα στα αποδυτήρια καθώς ο Μπερνάρ δύο λεπτά αργότερα σκόραρε για την άμεση ισοφάριση του τριφυλλιού.