20.6 C

Σοκ στο 94′ για την Θέλτα, νίκησε η Εϊμπάρ

Η Θέλτα απέτυχε να νικήσει την Βαγιαδολίδ, ενώ η Εϊμπάρ πήρε το τρίποντο κόντρα στη Λεγκανιές

Την ευκαιρία να πλησιάσει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της La Liga έχασε η Θέλτα που παραχώρησε ισοπαλία 3-3 στην Βαγιαδολίδ στο πλαίσιο της πέμπτης αγωνιστικής. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0 στο σκορ στο 9’ με τα γκολ του Ιάγκο Άσπας και του Γκόμεζ. Στο 39’ ο Πλάνο μείωσε σε 2-1 για τους φιλοξενούμενους.

Η Θέλτα πέτυχε το τρίτο γκολ της στο 54’ με τον Ιάγκο Άσπας και όλα έδειχναν ότι θα έπαιρνε τη νίκη. Όμως η Βαγιαδολίδ μείωσε σε 3-2 με τον Ουνάλ στο 85’ και πήρε τον βαθμό με το γκολ του Σουάρεζ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Την δεύτερη νίκη της στη φετινή La Liga πέτυχε η Εϊμπάρ που επικράτησε με 1-0 της Λεγκανιές εντός έδρας. Το γκολ που έκρινε το παιχνίδι πέτυχε ο Κίκε στο 52’.