19.1 C

Κάλιαρι – Λάτσιο 1-3: Επιστροφή στις νίκες με διπλό στη Σαρδηνία (hls)

Στα θετικά αποτελέσματα επέστρεψε η Λάτσιο μετά από δύο διαδοχικές κακές εμφανίσεις στη Serie A και πλησίασε στην 4άδα αλλά με ματς περισσότερο (στο -2 από την Αταλάντα).

Η ομάδα του Μαουρίτσιο Σάρι υπέγραψε την 4η σερί ήττα της Κάλιαρι με εξαιρετική εμφάνιση (1-3) στη Σαρδηνία (εκτός αποστολής για τους γηπεδούχους ο τραυματίας Χατζηδιάκος).

Το αυτογκόλ του Ντεϊόλα στο 26ο λεπτό απλοποίησε τα πράγματα για τους Λατσιάλι που στο 50′ βρήκαν δεύτερο γκολ με πλασέ του Ιμόμπιλε που ήρθε έπειτα από κόντρα σε σουτ του Ίσακσον.

Ο Γκαετάνο μείωσε στο 51ο λεπτό με ένα φοβερό πλασέ αλλά οι πολύ ανώτεροι φιλοξενούμενοι σφράγισαν τη νίκη με τον Φελίπε Άντερσον στο 65′.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 24ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 9/2

Σαλερνιτάνα – Έμπολι 1-2 (69′ Βάισμαν / 23′ αυτ. Τζανόλι, 88′ πεν. Νιάνγκ, 90+4′ Κανσελιέρι)