17.2 C

Γιουβέντους – Έμπολι 1-1: Ο Μίλικ καταδίκασε τη Μεγάλη Κυρία, γκέλα πριν το ντέρμπι κορυφής με Ίντερ (hls)

Η Γιουβέντους αγωνίστηκε για σχεδόν όλο το 90λεπτο με παίκτη λιγότερο, προηγήθηκε της Έμπολι, ωστόσο δεν άντεξε και έχασε βαθμούς για το τελικό 1-1.

Ο Μίλικ καταδίκασε την ομάδα του καθώς το… εγκληματικό του μαρκάρισμα στο 18ο λεπτό άφησε τη Μεγάλη Κυρία με δέκα παίκτες.

Έτσι η Έμπολι αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ κατάφερε να πάρει έναν σημαντικό βαθμό στη μάχη που δίνει για την παραμονή και παράλληλα να κάνει δώρο στην Ίντερ, η οποία βρίσκεται δύο βαθμούς πίσω από τη Γιουβέντους έχοντας ωστόσο δύο ματς λιγότερα. Όλα αυτά μάλιστα ενώ ακολουθεί το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Ο Βλάχοβιτς ήταν αυτός που βγήκε για ακόμη μία φορά μπροστά στα δύσκολα και άνοιξε το σκορ στο 50ο λεπτό βάζοντας φωτιά στο γήπεδο.

Παρόλα αυτά οι γηπεδούχοι δεν άντεξαν και είδαν τον Μπαλτάντσι να ισοφαρίζει 20 λεπτά αργότερα για το τελικό 1-1.