16.9 C

Τηλυκράτης – Ολυμπιακός Β’ 2-2: Οι Ερυθρόλευκοι άφησαν βαθμό στη Λευκάδα

Δύο βαθμούς στη Λευκάδα άφησε ο Ολυμπιακός Β’ στην έδρα του Τηλυκράτη (2-2) για τη 16η αγωνιστική της Super League 2.

Η ομάδα του Φάνη Γκέκα προηγήθηκε στο 6ο λεπτό με τον Ντοναλτόνι αλλά ο Ολυμπιακός Β’ απάντησε με το ωραίο πλασέ του Βλαχομήτρου μετά την ασίστ του Κωστούλα στο 9′.

Ο επιθετικός της ομάδας του Αριέλ Ιμπαγάσα σημείωσε και δεύτερο γκολ στο 54′ για το 1-2 από πάσα του Μουζακίτη ενώ σε κενή εστία έχασε την ευκαιρία για χατ τρικ στο 61′.

Οι γηπεδούχοι απάντησαν με τον Φοφανά στο 63′ που διαμόρφωσε το τελικό 2-2 μιας και οι Ερυθρόλευκοι έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να βρουν το νικητήριο γκολ και να πάρουν ένα ακόμα θετικό αποτέλεσμα.

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Γκέκας): Τζελέπης, Ρουγκάλας, Τέρζι, Νιφορόπουλος, Χατζητερζόγλου, Ζδράβος, Ρίζος, Πέρες (76′ Σπανουδάκης), Μπελεβώνης, Φοφάνα (85′ Κόκκορης), Ντοναλντόνι.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β’ (Ιμπαγάσα): Παπαδούδης, Βλαχομήτρος, Μπαγκαλιάνης, Σγουρός (82′ Πινακάς), Κουτσίδης, Κεραμιδάς, Μαρίνος (68′ Λιάτσος), Κωστούλας (72′ Σαπουντζής), Κεϊτά (82′ Τσέλιος), Μουζακίτης, Αργυρίου.

Στο άλλο παιχνίδι του Σαββάτου (27/1) για τον 1ο όμιλο, η Νίκη Βόλου πέρασε από τη Χαλάστρα απέναντι στον Καμπανιακό με τα γκολ που σημείωσαν στο 3ο και στο 8ο λεπτό οι Κρητικός και Λίταινας αντίστοιχα για το 0-2.

Η ομάδα του Βόλου έφτασε τους 24 βαθμούς και βρίσκεται στο -12 με ματς λιγότερο από τον πρωτοπόρο Λεβαδειακό.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 19ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 27/2

Καμπανιακός – Νίκη Βόλου 0-2 (3′ Κρητικός, 8′ Λίταινας)

Σάββατο 27/1

Τηλυκράτης – Ολυμπιακός Β’ 2-2 (6′ πεν. Ντοναλτόντι, 63′ Φοφανά / 9′, 54′ Βλαχομήτρος)