16.1 C

Αυστραλιανό Όπεν: Αποκλεισμός για τους αδερφούς Τσιτσιπά στον α’ γύρο του διπλού

Νωρίς σταμάτησε η πορεία των Στέφανου και Πέτρου Τσιτσιπά στο φετινό Australian Open, καθώς δεν κατάφεραν να κερδίσουν το πρώτο τους ματς στο τουρνουά και αποκλείστηκαν από τη συνέχεια.

Οι αδερφοί Τσιτσιπά γνώρισαν την ήττα στον α’ γύρο του διπλού από το δίδυμο Ντάνιελ Αλτμάιερ και Μιγκέλ Άνχελ Ρέγιες-Βαρέλα με 7-5, 7-5 μετά από μία ώρα και 36 λεπτά και δε θα έχουν την ευκαιρία να συνεχίσουν την κοινή τους πορεία στη Μελβούρνη.

Οι Στέφανος και Πέτρος Τσιτσιπάς έχασαν από δικά τους λάθη την ευκαιρία να διεκδικήσουν κάτι καλύτερο, αφού στο 1ο σετ είχαν 4 χαμένα set-points, ενώ τελείωσαν την αναμέτρηση με 0/8 break-points.

Ο Στέφανος συνεχίζει φυσικά στο απλό, όπου την Τετάρτη θα αντιμετωπίσει τον Αυστραλό, Τζόρνταν Τόμπσον, στο πλαίσιο του τον β’ γύρου.