16.9 C

Super League 2: Επιστροφή στις νίκες για τον Μακεδονικό, εύκολο τρίποντο για την Παναχαϊκή

Με χρυσό σκόρερ τον Σιμόνη στο 89′ ο Μακεδονικός πέρασε από την έδρα της Αναγέννησης Καρδίτσας με 0-1 και επέστρεψε στις νίκες μετά από τέσσερα παιχνίδια.

Όλα έδειχναν πως οι δύο ομάδες θα μοιραστούν τον βαθμό της ισοπαλίας και ο Μακεδονικός θα χάσει κι άλλο έδαφος από την κορυφή, όμως ο Αλμπέρτο Σιμόνη είχε διαφορετική άποψη και σκόραρε για το τελικό 0-1.

Η Παναχαϊκή έμεινε νωρίς πίσω στο σκορ από τον Γιούχτα, όμως δεν προβληματίστηκε και έφτασε σε μία άνετη ανατροπή επικρατώντας με 3-1. Αντίθετα η αναμέτρηση της Ηλιούπολης με τον Τηλυκράτη κρίθηκε στο ένα τέρμα, με τον Ασίγκμπα να σκοράρει στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και να χαρίζει τη νίκη στους γηπεδούχους με 1-0.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 17ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ)