20.6 C

Πήρε βαθμό στις καθυστερήσεις η ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας απέσπασε τον βαθμό της ισοπαλίας με το πέναλτι του Βλάσιτς στις καθυστερήσεις

Σημαντικό βαθμό πήρε η ΤΣΣΚΑ Μόσχας που απέσπασε ισοπαλία 2-2 από την Βικτόρια Πλζεν, πετυχαίνοντας γκολ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 30’ με προβολή του Κρμέντσικ μέσα από την μικρή περιοχή μετά από φάση διαρκείας. Η πρωταθλήτρια Τσεχίας διπλασίασε τα τέρματα της στο 41’ με το μακρινό σουτ του Κρμέντσικ.

Στο ξεκίνημα τους δεύτερου ημίχρονου η ΤΣΣΚΑ Μόσχας αιφνιδίασε την αντίπαλο της και μείωσε σε 2-1 με το σουτ του Τσαλόφ, ύστερα από σέντρα του Βλάσιτς στο 49’. Στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων οι φιλοξενούμενοι πήραν τον βαθμό με το εύστοχο πέναλτι του Βλάσιτς.

Βικτόρια Πλζεν: Κόζατσικ, Χούμπνικ, Χοράβα (89’ Χέιντα), Λιμπέρσκι, Κόπιτς, Ρέζνικ, Κρμέντσικ (74’ Ρέζνιτσεκ), Χροσόβσκι, Κόβαρικ, Κόλαρ (64’ Τσέρμακ), Πέρνιτσα
ΤΣΣΚΑ Μόσχας: Ακινφέεφ, Μάριο Φερνάντες, Τσερνόφ, Βλάσιτς, Τσαλόφ (81’ Σίγκουρντσον), Τζαγκόεφ (74’ Ζχαμαλεντίνοφ), Ναμπάμπκιν, Εφρέμοφ (46’ Αχμέτοφ), Μπίγιολ, Μπεκάο, Ομπλιακόφ