24 C

Η ΑΕΚ Β’ έβαλε στοπ στο σερί του Μακεδονικού, παρέμεινε σε τροχιά κορυφής ο Διαγόρας

Στοπ στο σερί τριών νικών του Μακεδονικού έβαλε η ανεβασμένη ΑΕΚ Β’, που απέσπασε ισοπαλία (1-1) εκτός έδρας.

Η β ομάδα της Ένωσης τρέχει ένα αήττητο σερί τριών αγώνων και κατάφερε να φύγει χωρίς να χάσει και από την έδρα του Μακεδονικού που μετρούσε μόνο νίκες στα τελευταία παιχνίδια.

Ο Χάσεκ έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 66′, όμως η χαρά τους δεν κράτησε πολύ καθώς πέντε λεπτά αργότερα ο Κατσικάς διαμόρφωσε το τελικό 1-1. Έτσι ο Μακεδονικός έχασε την ευκαιρία να προσπεράσει την ΑΕΛ και παρέμεινε στην 3η θέση. Στην 9η βρίσκεται η ΑΕΚ Β’.

Στον Β’ όμιλο ο Διαγόρας Ρόδου συνεχίζει τις υψηλές πτήσεις και παραμένει σε τροχιά κορυφής αφού λύγισε και τον Παναθηναϊκό Β’ με 1-0. Ένα γκολ του Τσιαντούλα στο 2ο λεπτό ήταν αρκετό για να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα της Ρόδου και να την ανεβάσει στους 19. Έτσι ο Διαγόρας βρίσκεται έναν βαθμό πίσω από τη 2η Καλλιθέα και 3 πίσω από τα πρώτα στη βαθμολογία Χανιά.