21 C

ΝΒΑ: Οι Κλίπερς σταμάτησαν τους Νάγκετς του Γιόκιτς, ιστορικό triple-double του Ντόντσιτς

Οι Μάβερικς ισοπέδωσαν με 147-97 των Γιούτα Τζαζ, αλλά κανείς δεν θα το θυμάται αυτό. Αντίθετα, πολλοί θα μνημονεύουν το παιχνίδι λόγω του Λούκα Ντόντσιτς ο οποίος πέτυχε ιστορικό τριπλ από το ημίχρονο!

Ο Λούκα Μάτζικ είχε 29 πόντους, 10 ριμπάουντ και 10 ασίστ πριν λήξει το 24λεπτο και έτσι σημείωσε το πιο μεγάλο από πλευράς σκοραρίσματος τριπλ νταμπλ σε ένα ημίχρονο στην ιστορία του ΝΒΑ!

Για την ακρίβεια, μάλιστα, δεν υπήρξε στο παρελθόν τριπλ νταμπλ ημιχρόνου με πάνω από 25 πόντους.

Στο άλλο ματς της βραδιάς, ο τρομερός Νίκολα Γιόκιτς έκανε το ένατο τριπλ νταμπλ της σεζόν, αλλά οι Νάγκετς έπεσαν στο 4-5 (!) σε αυτά τα παιχνίδια, με τους Κλίπερς να παίρνουν ρεβάνς με 111-102 για την προ ημερών ήττα τους από τους πρωταθλητές.