18.4 C

Ιμπαγάσα: Έγινε καθαρό πέναλτι που αν είχε δοθεί, θα άλλαζε το ματς

Ο Αριέλ Ιμπαγάσα δήλωσε απογοητευμένος για το 0-0 του Ολυμπιακού Β’ απέναντι στην Καλαμάτα, με τον Αργεντινό προπονητή να κάνει λόγο για έλλειψη τελικής πάσας και να τονίζει πως υπάρχει καθαρό πέναλτι σε χέρι του Ακόστα στο πρώτο μέρος.

Αναλυτικά όσα είπε:

«Η αλήθεια είναι ότι είμαστε λυπημένοι με το ισόπαλο αποτέλεσμα, διότι θέλαμε τη νίκη.

Είχαμε την κατοχή της μπάλας, αλλά δε δημιουργήσαμε αρκετές ευκαιρίες για γκολ. Στην τελική προσπάθεια δεν τα καταφέρναμε, δε βρίσκαμε την κατάλληλη πάσα και γενικά μας έλειψε πολύ η δημιουργικότητα στα τελευταία μέτρα.

Όπως στο πρώτο ημίχρονο, έτσι και στο δεύτερο η ομάδα είχε την κατοχή της μπάλας, αλλά και πάλι μας έλειπε η καλή τελική πάσα.

Στο πρώτο ημίχρονο έγινε ένα καθαρό πέναλτι, το οποίο αν είχε δοθεί θα μπορούσε να αλλάξει το ματς. Θα βλέπαμε άλλο παιχνίδι. Ο αντίπαλος περίμενε στο μισό γήπεδο.

Σε γενικές γραμμές θεωρώ ότι θα έπρεπε να έχουμε κερδίσει».