16.1 C

Ρεάλ – Μάλαγα 93-99: Της έκλεισε το σπίτι και της έσπασε το αήττητο!

Εντυπωσιακή απόδραση της Μάλαγα από τη Μαδρίτη με τους Κράβις και Τέιλορ να τα βάζουν από παντού και το αήττητο 19 αγώνων της Βασίλισσας να γίνεται σκόνη

Η απίστευτη Μάλαγα απέδρασε με τη νίκη (93-99) μετά από μαγική ανατροπή από την έδρα της Ρεάλ Μαδρίτης, σπάζοντας το αήττητο 19 αγώνων της Βασίλισσας σε όλες τις διοργανώσεις!

Επιστρέφοντας από το -15 στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Μάλαγα έδωσε ένα σκληρό μάθημα στην υπεροψία της Ρεάλ, που μπήκε αρκετά νωχελικά και με την αίσθηση ότι το ματς τελείωσε στο πρώτο ημίχρονο, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα στο τέλος, ακόμα κι αν έφτασε τους 93 πόντους.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν σε μεγάλη μέρα τους Κράβις και Τέιλορ που πρόσφεραν μαζί 42 πόντους με το εντυπωσιακό 48% στο τρίποντο!

Στον αντίποδα οι Μαδριλένοι δεν μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν την εξαιρετική εμφάνιση του Καμπάτσο (18 πόντοι, 5 ασίστ, 6 λάθη), που τα έβαζε από παντού αλλά έμεινε να παλεύει μόνος κόντρα σε μοίρα και την εντυπωσιακή ευστοχία της Μάλαγα.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-26, 54-39, 72-66, 93-99.