O Παναθηναϊκός ίδρωσε αλλά κατάφερε να αποδράσει με τη νίκη από την καυτή έδρα του Άρη στο κατάμεστο Αλεξάνδρειο, σε μία βραδιά που ο Γκραντ ήταν ξανά ο κορυφαίος για την ομάδα του Αταμάν.
Χρόνο συμμετοχής και συγκεκριμένα 8:58 λεπτά πήρε και ο Κέντρικ Ναν, που φάνηκε να είναι εκτός ρυθμού και όπως και στο Βερολίνο δύο βράδια πριν, ήταν εντελώς άστοχος.
Για την ακρίβεια είχε 0/3 δίποντα και 0/2 τρίποντα, ενώ ακόμα πρόσθεσε στη λειψή στατιστική του 2 ριμπάουντ και 1 λάθος.
Είναι φανερό ότι χρειάζεται χρόνο προσαρμογής και περισσότερες προπονήσεις, τη στιγμή που ο Παναθηναϊκός έχει άμεσα ανάγκη από έναν σκόρερ που θα τού δώσει λύσεις στην περιφέρεια.