22.7 C

Βέρντερ – Άιντραχτ 2-2: Επέστρεψε από το 2-0 και γλίτωσε την ήττα η αντίπαλος του ΠΑΟΚ

Μία ακόμη απώλεια βαθμών στην Bundesliga για την Άιντραχτ που δεν μπορεί να χτίσει σερί, αφού έμεινε στο 2-2 στην έδρα της Βέρντερ Βρέμης.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στους ομίλους του Conference League και η ομάδα με την οποία ο Δικέφαλος μονομαχεί για την πρωτιά του ομίλου, δεν μπορεί να βρει σταθερότητα στη Γερμανία και πολλές φορές αδικεί τον εαυτό της. Κι αυτό γιατί ενώ έχει δεχθεί μόλις μία ήττα στο πρωτάθλημα βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας μετρώντας με τη σημερινή 6 ισοπαλίες.

Βέβαια μετά το αποτέλεσμα του παιχνιδιού με τη Βέρντερ μπορεί να αισθάνεται χαρούμενη για τον βαθμό που πήρε, καθώς έμεινε πίσω στο σκορ με 2-0 μετά το τέρμα Ντουκς στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και του… δικού της Μπορέ που αγωνίζεται ως δανεικός στη Βέρντερ στο 50′.

Σκίρι (65′) και Σμόλτσιτς (75′) έσωσαν την παρτίδα για τη σκληροτράχηλη αλλά και ασταθή Άιντραχτ.

Άιντραχτ Φρανκφούρτης: Τραπ, Τούτα, Πάτσο, Σμόλτσιτς, Μπούτα (46′ Εμπιμπέ), Λάρσον, Σκίρι, Μαξ (56′ Ενκουνκού), Σαϊμπί (46′ Γκέτσε), Νάουφ (64′ Χάουγκε), Μαρμούς (90+2′ Φέρι)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 11ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 10/11

Γκλάντμπαχ – Βόλφσμπουργκ 4-0 (16′ Τσβαντσάρα, 42′ Ράιτς, 64′ Ονορά, 71′ Πλεά)

Σάββατο 11/11

Άουγκσμπουργκ – Χόφενχαϊμ 1-1 (53′ Ντεμίροβιτς / 23′ Βέχορστ)

Μπάγερν – Χάιντενχαϊμ 4-2 (14′, 44′ Κέιν, 72′ Γκερέιρο, 85′ Τσούπο-Μότινγκ / 67′ Κλάιντινστ, 70′ Μπέστε)

Ντάρμσταντ – Μάιντς 0-0

Στουτγκάρδη – Ντόρτμουντ 2-1 (42′ Ούνταβ, 83′ πεν. Γκιρασί / 36′ Φίλκρουγκ)

Μπόχουμ – Κολωνία 1-1 (25′ Ντάσνερ / 54′ Ζέλκε)

Κυριακή 12/11

Μπάγερ Λεβερκούζεν – Ουνιόν 4-0 (23′ Γκριμάλντο, 57′ Κοσουνού, 73′ Τα, 83′ Τέλα)

Βέρντερ Βρέμης – Άιντραχτ 2-2 (45+2′ πεν. Ντουκς, 50′ Μπορέ / 65′ Σκίρι, 75′ Σμόλτσιτς)

Λειψία – Φράιμπουργκ (20:30)