24.3 C

Μπάγερν – Γαλατασαράι 2-1: Δείτε το υπέροχο γκολ του Μπακαμπού στο Μόναχο! (vid)

Ο Σεντρίκ Μπακαμπού πέτυχε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Γαλατά και μάλιστα σε βάρος της Μπάγερν μέσα στην Allianz Arena

Η Μπάγερν νίκησε τη Γαλατασαράι με 2-1 σε ένα ματς που ήταν 0-0 μέχρι και το 80ο λεπτό, όταν ο Χάρι Κέιν άνοιξε το σκορ. Το ματς ωστόσο είχε κάμποσες συγκινήσεις ακόμη.

Ο Άγγλος σταρ σκόραρε ξανά στο 86′ για το 2-0, μέχρι που ήρθε ένας γνώριμος των Ελλήνων φιλάθλων για να δώσει… πνοή σε όλους τους παίκτες του στοιχήματος που ενδεχομένως να είχαν ποντάρει στο over 2,5! Ο Σεντρίκ Μπακαμπού άνοιξε λογαριασμό με τη φανέλα της Γαλατά, σκοράροντας για πρώτη φορά ως παίκτης της τουρκικής ομάδας.

Champions League: Η απίθανη Κοπεγχάγη έριξε στο καναβάτσο τη θλιβερή Γιουνάιτεντ, προκρίθηκαν 4 ομάδες στους «16» (vid)

Απολαύστε το πολύ όμορφο γκολ του πρώην άσου του Ολυμπιακού με το οποίο… άγχωσε έστω και για λίγα λεπτά την Allianz Arena