19 C

Ρόμα – Λέτσε 2-1: Απίστευτη ανατροπή στις καθυστερήσεις με τον Λουκάκου να εξιλεώνεται

Η Ρόμα του Ζοζέ Μουρίνιο κατάφερε να αποφύγει μία ήττα που θα την έφερνε ακόμη πιο κάτω στη βαθμολογία και πήρε μεγάλη νίκη με 2-1 επί της Λέτσε με δύο γκολ στις καθυστερήσεις.

Η Λέτσε κρατούσε μια πολύ σημαντική νίκη στα χέρια της που αν την πετύχαινε θα προσπερνούσε μάλιστα τη Ρόμα στη βαθμολογία, ωστόσο όλα γκρεμίστηκαν στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Ο Λουκάκου χάρισε τη νίκη στην ομάδα του με γκολ στο 90+4′ παίρνοντας το αίμα του πίσω για το χαμένο πέναλτι στο 5′. Η Λέτσε σόκαρε με τον Άλκμβιστ την ομάδα του Μουρίνιο στο 71′ και όλα έδειχναν πως θα πάρει μια μεγάλη νίκη.

Όμως όλα άλλαξαν στις καθυστερήσεις, με τον Αζμούν να ισοφαρίζει στο 90+1′ και τον Βέλγο επιθετικό να ολοκληρώνει τη μεγάλη ανατροπή τρία λεπτά αργότερα. Με αυτή τη νίκη η Ρόμα έφτασε τους 17 βαθμούς και βρίσκεται στην 8η θέση