19.2 C

Αταλάντα – Ίντερ 1-2: Πέρασε και από το Μπέργκαμο με Τσαλχάνογλου και Μαρτίνες

Η Ίντερ έβγαλε μία ακόμη δύσκολη υποχρέωση περνώντας με 1-2 από την έδρα της Αταλάντα και συνεχίζει να βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι Νερατζούρι πήραν την 3η συνεχόμενη νίκη τους και έφτασαν τους 28 βαθμούς μετά από 11 αγωνιστικές. Το παιχνίδι ήταν αρκετά ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να μην έχουν τις πολλές και εντυπωσιακές φάσεις και οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που εκμεταλλεύτηκαν περισσότερο τις στιγμές που τους δόθηκαν.

Το σκορ άνοιξε ο Τσαλχάνογλου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 40′, ενώ ο Λαουτάρο Μαρτίνες με το 12ο φετινό του τέρμα στη Serie A έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στο 57′.

Μόλις τέσσερα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι μπήκαν κι πάλι στο ματς με τον Σκαμάκα να σκοράρει για το 1-2 ωστόσο δεν μπόρεσαν ποτέ να βρουν το γκολ της ισοφάρισης, σε ένα ματς που το τελείωσαν με παίκτη λιγότερο εξαιτίας της αποβολής του Τολόι στις καθυστερήσεις.