19 C

Super League 2: Σημαντική νίκη κόντρα στον ΠΑΟΚ Β’ για τον Μακεδονικό, πήρε το ντέρμπι της Θεσσαλίας η ΑΕΛ

Σε ένα ματς που οι δύο ομάδες πρόσφεραν θέαμα, ο Μακεδονικός κατάφερε να επικρατήσει με 3-2 του ΠΑΟΚ Β’ και να πάρει ένα σημαντικό τρίποντο.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 5′ με τον Σιμόνι, όμως ο ΠΑΟΚ Β’ κατάφερε να φέρει τούμπα το ματς και να προηγηθεί με 1-2. Προβάδισμα βέβαια που δεν κατάφερε να το διατηρήσει μέχρι οι δύο ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια, με τον Μακεδονικό να φέρει στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου το ματς στα ίσα και να παίρνει τελικά τη νίκη χάρη σε γκολ του Τσιλιγγίρη στο 63′.

Η ΑΕΛ πήρε το θεσσαλικό ντέρμπι στην έδρα της Αναγέννησης Καρδίτσας με 0-2 χάρη σε δύο τέρματα του Κοσονού σε τρία λεπτά (61′, 64′), ενώ το νικηφόρο σερί τριών αγώνων για την Κοζάνη σταμάτησε στην έδρα του Απόλλωνα Πόντου (0-0).

Ο Διαγόρας Ρόδου πέτυχε σημαντική νίκη με 2-1 επί του Ιωνικού και ανέβηκε στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 6ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ)