16.7 C

Κάλιαρι – Φροζινόνε 4-3: Ανατροπή για όσκαρ από την ομάδα του Ρανιέρι, επέστρεψε από το 0-3 μέσα σε 25′

Αυτή κι αν ήταν ανατροπάρα! Στο ματς της χρονιάς, ως τώρα, στη Serie A η Κάλιαρι του Κλαούντιο Ρανιέρι έριξε στο καναβάτσο την Φροζινόνε επιστρέφοντας με επικό τρόπο από το 0-3 του 72′ για το 4-3 στην τελευταία φάση του ματς στο 90+7′!

Τρομερή ματσάρα για γερά στομάχια και νίκη από το πουθενά και με τον πιο ανέλπιστο τρόπο για τους γηπεδούχους, που είδαν τον Μπρετσιάνι στο 49′ να σκοράρει για το 0-3 δίνοντας ασφαλές προβάδισμα στην Φροζινόνε, το οποίο όμως έγινε σκόνη μέσα σε 25 λεπτά ποδοσφαιρικής παράνοιας.

1-3 ο Οριστάνιο στο 72′, 2-3 ο Μακουμπού στο 76′ και μετά η απόλυτη τρέλα στις καθυστερήσεις με την υπογραφή του Παβολέτι.

Με δύο τέρματα σε σχεδόν… νεκρό χρόνο, ο στράικερ της Κάλιαρι υπέγραψε μια σπουδαία ανατροπή που δύσκολα θα ξεχαστεί και αποδεικνύει ξανά ότι στο ποδόσφαιρο παύει να υπάρχει λογική, αν πιστεύεις στη νίκη μέχρι τέλους.