24.3 C

NBA: Μαγεία Ντουράντ στη νίκη των Σανς, ο Ίνγκραμ έκανε τη διαφορά για τους Πέλικανς

Οι Πέλικανς εμφανίστηκαν για πρώτη φορά μπροστά στο κοινό τους και το δίδυμο των αστέρων τους ανταποκρίθηκε στο έπακρο στην επίθεση, ενώ η άμυνα των γηπεδούχων τσάκισε τους Νικς που έμειναν χαμηλά (96-87).

Ο Ίνγκραμ είχε 26 με 11/17 σουτ κι ο Ουίλιαμσον 24 με 12/17 σε 32 και 28 λεπτά συμμετοχής αντίστοιχα, με τους Πέλικανς να ξεκινούν το ματς με 26-12 στο πρώτο 12λεπτο και +18 στο ημίχρονο.

Στο Φοίνιξ, οι Σανς έπαιξαν για πρώτη φορά εντός έδρας, χωρίς και πάλι την παρουσία του Ντέβιν Μπούκερ και του Μπράντλεϊ Μπιλ που είναι τραυματίες.

Υπάρχει όμως… Ντουράντ!

Ο “KD” έβαλε 26 πόντους και οδήγησε τους Σανς στη δεύτερη νίκη τους (2-1) χωρίς καν να αγχωθούν απέναντι στους Τζαζ οι οποίοι δεν κατάφεραν να ανταποκριθούν από την αρχή του αγώνα (126-104).