19.9 C

Super League 2: Πρώτη νίκη για Ηρακλή, 2-0 τον ΠΑΟΚ Β’

Ο Ηρακλής πέτυχε την πρώτη του νίκη στη φετινή Super League 2 επικρατώντας με 2-0 του ΠΑΟΚ Β’ σε εξ αναβολής αναμέτρηση.

Ο Γηραιός προηγήθηκε στο 26ο λεπτό με τον Χειρίτραντα και είχε το πάνω χέρι στην αναμέτρηση, ενώ αμύνθηκε και εξαιρετικά απέναντι στους Ασπρόμαυρους που πάντως έφτιαξαν ευκαιρίες για την ισοφάριση.

Το γκολ που κλείδωσε το τρίποντο για τον Ηρακλή ήρθε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Κούστα να βρίσκει δίχτυα από κοντά.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Βελλίδης, Χειρίτραντας, Δοϊράνλης, Χρουσιέλ, Γκμπενιόν, Σιούτας, Τόρες (66′ Εμπό), Βιτλής, Τσουμάνης (57′ Κούστα), Σίλβα, Καπίγια (66′ Στοΐσεβιτς).

ΠΑΟΚ Β’: Μοναστηρλής, Τασιούρας (36′ Τασιούρας), Σελιμάι, Παναγιώτου, Παντεκίδης, Γιαξής (78′ Ρούμναντσιεβ), Νινούα, Τσοπούρογλου, Δαρέλας, Κανίς (78′ Γκούμας), Πανίδης (64′ Γκορντεζιάνι).