19.2 C

Τορίνο – Ίντερ 0-3: Ο Τουράμ ξεκλείδωσε το διπλό για τους Νερατζούρι

Μόλις μία ώρα άντεξε η Τορίνο απέναντι στην Ίντερ, με τους Νερατζούρι να φεύγουν με το διπλό (0-3) από την ομώνυμη πόλη και να υποχρεώνουν την αντίπαλό τους στην πρώτη εντός έδρας ήττα της.

Μετά το 2-2 απέναντι στην Μπολόνια και τις δύο γκέλες στο πρωτάθλημα στα τελευταία τρία ματς πριν τη διακοπή, η Ίντερ μπήκε αποφασισμένη για τη νίκη ωστόσο συνάντησε σθεναρή αντίσταση στο πρώτο μέρος.

Η λύση δόθηκε στο 59ο λεπτό όταν ο Ντάμφρις από τα δεξιά έκανε ωραία ενέργεια και γύρισε στο ύψος του πέναλτι για τον Τουράμ που με συρτό σουτ έκανε το 0-1. Οχτώ λεπτά αργότερα ο Λαουτάρο πέτυχε το 12ο γκολ του στη φετινή Serie A και στις καθυστερήσεις ο Τσαλχάνογλου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό σκορ.