17.8 C

Ήττα των Μπακς από τους Θάντερ με double double Αντετοκούνμπο

«Διπλός» ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, άστοχος ο Λίλαρντ στην ήττα των Μπακς από τους Θάντερ, στο προτελευταίο παιχνίδι της preseason πριν την έναρξη του NBA

Τις τελευταίες τους δοκιμές στο παρκέ στην… προτελευταία ευθεία πριν από την έναρξη της σεζόν στο NBA έκαναν οι Μπακς απέναντι στους Θάντερ, με την ομάδα της Οκλαχόμα να παίρνει τη νίκη με 124-101 και το Μιλγουόκι να γνωρίζει την τρίτη συνεχόμενη ήττα του στην preseason.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο τέλειωσε το ματς με 18 πόντους (8/11 δίποντα, 0/1 τρίποντο, 2/2 βολές), 10 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα και 2 ασίστ σε 25 λεπτά συμμετοχής, αλλά αυτή τη φορά δεν είχε τη βοήθεια του νέου του συμπαίκτη, καθώς ο Ντέιμιαν Λίλαρντ έμεινε στα ρηχά πετυχαίνοντας 5 πόντους με 2/6 δίποντα και 0/5 τρίποντα. Χρόνο συμμετοχής πήρε και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο, ο οποίος είχε 6 πόντους με 1/3 δίποντα, 1/1 τρίποντο, 1/2 βολές, 1 ριμπάουντ, 1 τάπα, 1 κλέψιμο και 2 λάθη σε 18 λεπτά συμμετοχής.

Τελευταίος αντίπαλος των Μπακς στην preseason θα είναι οι Γκρίζλις τα ξημερώματα του Σαββάτου, σχεδόν μία εβδομάδα πριν από την επίσημη έναρξη της περιόδου, που θα τους βρει στο γήπεδό τους αντιμέτωπους με τους Σίξερς.

Τα 12λεπτα: 27-19, 59-54, 96-77, 124-101.