18.7 C

Λούτον – Τότεναμ 0-1: Πάτησε κορυφή η αήττητη ομάδα του Ποστέκογλου

Καλπάζει η Τότεναμ με τον Άγγελο Ποστέκογλου στον πάγκο της. Οι Λονδρέζοι πέρασαν από την έδρα της νεοφώτιστης Λούτον (0-1) και με παιχνίδι περισσότερο πάτησαν στην κορυφή με 20 βαθμούς μετά από οχτώ αγωνιστικές στην Premier League.

Οι παίκτες του Άγγελου Ποστέκογλου μπορεί να μην απειλήθηκαν ιδιαίτερα ωστόσο το διπλό ήρθε με δυσκολία καθώς χάθηκαν αρκετές ευκαιρίες ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Μπισουμά αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα για θέατρο.

Έστω και με δέκα παίκτες η αήττητη Τότεναμ βρήκε το γκολ στο 52ο λεπτό μετά το γύρισμα του φορμαρισμένου Μάντισον και το τελείωμα του Μίκι Φαν ντε Βεν που σκόραρε το πρώτο του τέρμα με τη νέα του ομάδα.

Οι φιλοξενούμενοι απειλήθηκαν ελάχιστα και μάλιστ διατήρησαν την κατοχή της μπάλας σε ποσοστό 70% για να πάρουν το τρίποντο στο Κένιλγουορθ Ρόουντ.