19.9 C

Μλάντοστ – Μπάτσκα Τόπολα 1-1: Χαλάρωσε και το πλήρωσε στο 92′ πριν τον Ολυμπιακό

Στη δεύτερη φετινή της απώλεια βαθμών στο πρωτάθλημα Σερβίας υποχρεώθηκε η Μπάτσκα Τόπολα πριν υποδεχθεί τον Ολυμπιακό για τη 2η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Europa League.

Η Τόπολα έκανε ένα μέτριο παιχνίδι, δεν έπιασε καλά επίπεδα απόδοσης και το πλήρωσε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων στο Λουτσάνι απέναντι στη Μλάντοστ (1-1).

Ο Πάντοβιτς έδωσε προβάδισμα στην αντίπαλο του Ολυμπιακού στο 28′ αλλά η επικίνδυνη χαλάρωση έφερε το γκολ του Τουμπάσεβιτς στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων για να διαμορφωθεί το τελικό σκορ που δίνει την ευκαιρία στην Παρτιζάν να κάνει το προσπέρασμα και να ρίξει στη δεύτερη θέση τους πρωταθλητές Σερβίας.

ΜΠΑΤΣΚΑ ΤΟΠΟΛΑ: Σίμιτς, Τσάλουσιτς, Στάνιτς (68′ Τσίρκοβιτς), Άντονιτς, Ράντιν (85′ Κούβελγιτς), Στόγιτς, Γιοβάνοβιτς, Πάντοβιτς, Πέτροβιτς, Τσβέτκοβιτς, Τζάκοβατς