26.1 C

Λέτσε – Νάπολι 0-4: Με νέα τεσσάρα συνέχισε τη βαθμολογική αναρρίχηση

Η Νάπολι αρχίζει να βρίσκει τον δρόμο της στη φετινή Serie A καθώς λίγες μέρες μετά την τεσσάρα απέναντι στην Ουντινέζε, έριξε και νέα τεσσάρα (0-4) στη Λέτσε, η οποία υπέστη τη δεύτερη διαδοχική ήττα της μετά από εκείνη απέναντι στη Γιουβέντους.

Ο Βίκτορ Όσιμεν βρήκε ξανά δίχτυα αφού πρώτα όμως άνοιξε το σκορ με κεφαλιά ο Έστιγκαρντ στο 16ο λεπτό από εκτέλεση φάουλ του Ζιελίνσκι από τα αριστερά. Ο Νιγηριανός πέρασε αλλαγή στο δεύτερο μέρος και χρειάστηκε πέντε λεπτά για να συνεργαστεί με τον Κβαρατσχέλια και να σημειώσει το δεύτερο γκολ.

Η ομάδα του Ρούντι Γκαρσιά δεν απειλήθηκε και μάλιστα στα τελευταία λεπτά βρήκε άλλα δύο τέρματα με Γκαετάνο και Πολιτάνο για να διαμορφωθεί το τελικό 0-4 στο Λέτσε.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 7ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Σάββατο 30/9

Λέτσε – Νάπολι 0-4 (16′ Έστιγκαρντ, 51′ Όσιμεν, 88′ Γκαετάνο, 90+5′ πεν. Πολιτάνο)

Μίλαν – Λάτσιο (19:00)

Σαλερνιτάνα – Ίντερ (21:45)