18.7 C

Ιωνικός – Χανιά 0-3: Βαριά ήττα στην πρεμιέρα για την ομάδα της Νίκαιας

Με άσχημο τρόπο και βαριά ήττα ξεκίνησε η προσπάθεια του Ιωνικού για την επιστροφή στη Super League.

Στην πρεμιέρα της Super League 2, η ομάδα της Νίκαιας δεν μπόρεσε να μπει ποτέ στο παιχνίδι κόντρα στα Χανιά, τα οποία κυριάρχησαν και πήραν δίκαια νίκη με 0-3. Η ιστορία του ματς γράφτηκε στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Μανουσάκη να δίνει προβάδισμα στους Κρητικούς στο 47ο λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν το 0-1 και χτύπησαν μέσα σε ένα 10λεπτο στο τέλος για να καθαρίσουν το ματς. Ο Μάναλης στο 73′ έδωσε αέρα δύο τερμάτων και στο 83′ ο Ελευθεριάδης έβαλε το κερασάκι στην τούρτα γράφοντας το τελικό 0-3.

SUPER LEAGUE 2: ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΠΡΕΜΙΕΡΑΣ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 23/9

Μακεδονικός – Ηρακλής 0-0

Κυριακή 24/9

Κοζάνη – Αιολικός 1-2 (86′ Σουλιώτης / 74′ Μανούσος, 90+4′ Ιωάννου)

Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΕΚ Β’ 2-1 (63′ Ξύδας, 90+3′ Βερνάρδος) / 27′ Χριστόπουλος)

ΑΕΛ – Καμπανιακός 2-1 (22′ Ογκμπόε, 40′ Παπαγεωργίου / 36′ Πόζογλου)

Δευτέρα 25/9

ΠΑΟΚ Β’ – Απόλλων Πόντου (16:00)

ΡΕΠΟ: Λεβαδειακός

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Ολυμπιακός Β’ – Ηλιούπολη 0-0

Καλλιθέα – Παναχαϊκή 0-0

Γιούχτας – Διαγόρας 2-0 (29′ Αλεξόπουλος, 57′ Νοικοκυράκης)

Παναθηναϊκός Β’ – Καλαμάτα 1-4 (61′ Μαχάρ / 31′, 40′ Ακόστα, 45′ Τάττος, 67′ Αρναρέλλης)

Τηλυκράτης – Αιγάλεω 1-0 (87′ Κόκκορης)

Ιωνικός – Χανιά 0-3 (47′ Μανουσάκης, 73′ Μάναλης, 83′ Ελευθεριάδης)