24 C

Ο Μπουχαλάκης άνοιξε λογαριασμό με τη Χέρτα στο δύσκολο διπλό με 2-3 επί της Χόλσταϊν

Δυσκολότερο από όσο αρχικά φαινόταν αποδείχθηκε το μεσημέρι της Κυριακής για τη Χέρτα κόντρα στη Χόλσταϊν, σε ένα ματς που ο Ανδρέας Μπουχαλάκης πέτυχε το πρώτο γκολ στην καριέρα του με την ομάδα του Βερολίνου.

Η Χέρτα βρέθηκε να προηγείται με 0-2 της Χόλσταϊν μετά από 39 λεπτά, όταν ο Ανδρέας Μπουχαλάκης βρέθηκε μέσα στην περιοχή και πήρε το ριμπάουντ μετά από επέμβαση των γηπεδούχων για να ανοίξει λογαριασμό στη Γερμανία.

Όμως η Χόλσταϊν έκανε δύσκολη τη ζωή της Χέρτα αφού με δύο γκολ σε 3 λεπτά (54′, 57′) ισοφάρισε σε 2-2. Τελικά η ομάδα του Βερολίνου πανηγύρισε μεγάλο διπλό χάρη σε γκολ του Ρις στο 90+2′ από το σημείο του πέναλτι.