17.8 C

Ολυμπιακός – Φράιμπουργκ: Ο Ελ Κααμπί ισοφάρισε αλλά οι Ερυθρόλευκοι έκαναν νέο δώρο για το 1-2 (vids)

Οι Ερυθρόλευκοι ισοφάρισαν με τον Ελ Κααμπί όμως λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου η απερίσκεπτη ενέργεια του Ρέτσου έδωσε το δικαίωμα στον Ολλανδό διαιτητή να σφυρίξει πέναλτι, με τον Γκρίφο να κάνει το 1-2

Ο Ολυμπιακός βρέθηκε γρήγορα νωρίς στο σκορ από το αδιανόητο λάθος του Φρέιρε, αλλά κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση πριν τελειώσει το ημίχρονο. Οι Ερυθρόλευκοι επιτέθηκαν ωραία από δεξιά, ο Ροντινέι μετά από συνεργασία με τον Φορτούνη έβγαλε τη σέντρα και ο Ελ Κααμπί βρήκε την μπάλα με προβολή για το 1-1.

Το 1-1 του Ελ Κααμπί

Παρ’ όλα αυτά η ομάδα του Μαρτίνεθ δεν κατάφερε να πάει ισόπαλη στα αποδυτήρια, αφού μια απερίσκεπτη ενέργεια του Ρέτσου (πάτημα στον Ντοάν) έδωσε τη δυνατότητα στον Ολλανδό διαιτητή να σφυρίξει αμέσως πέναλτι, το οποίο έστειλε στα δίχτυα του Πασχαλάκη ο Γκρίφο.

Το 1-2 με το πέναλτι του Γκρίφο