17.1 C

Αποδοκιμάστηκε ο Ντιέγκο Σιμεόνε

Οι φίλαθλοι της Ατλέτικο Μαδρίτης αποδοκίμασαν έντονα τον προπονητή της ομάδας του κατά την διάρκεια του ματς με την Εϊμπάρ

Εφτά χρόνια πέρασαν από την στιγμή που ο Ντιέγκο Σιμεόνε ανέλαβε την τεχνική ηγεσία της Ατλέτικο Μαδρίτης και σήμερα ήταν ίσως η πρώτη φορά που αποδοκιμάστηκε από τόσο έντονα από τους φιλάθλους της. Στο 72΄ του εντός έδρας αγώνα με αντίπαλο την Εϊμπάρ ο Αργεντινός τεχνικός αντικατέστησε τον Ρόντρι με τον νεαρό Μπόρχα Γκάρσες.

Οι φίλαθλοι των «ροχιμπλάνκος» τον αποδοκίμασαν έντονα θεωρώντας ότι θα έπρεπε να χρησιμοποιήσει άλλον ποδοσφαιριστή προκειμένου να κάμψει την αντίσταση της Εϊμπάρ. Τελικά ο νεαρός άσος αποδείχθηκε η «χρυσή» αλλαγή του Ντιέγκο Σιμέονε αφού ήταν αυτός που σκόραρε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων και βοήθησε την Ατλέτικο Μαδρίτης να αποφύγει την ήττα (1-1).