19.7 C

ΟΦΗ – Άρης: Τρελό πρώτο ημίχρονο, τα δύο γκολ των Κρητικών και η μείωση του σκορ από τον Μορόν (vid)

Τρία γκολ σημειώθηκαν στο εντυπωσιακό πρώτο ημίχρονο του ΟΦΗ απέναντι στον Άρη, με τους Κρητικούς να προηγούνται με 2-1 στα 45′.

Ο ΟΦΗ προηγήθηκε κόντρα στον Άρη με ένα φοβερό γκολ που σημείωσε ο Ντίκο στο 23ο λεπτό Ο επιθετικός των Κρητικών έφυγε στην αντεπίθεση και αφού εξέθεσε τον Φαμπιάνο πλάσαρε εντυπωσιακά για το 1-0.

Στο 38′, οι Κρητικοί κέρδισαν την κατοχή με τον Τοράλ εντός περιοχής κι ο Ισπανός τροφοδότησε τον Θοράρινσον, με τον Ισλανδό να πιάνει ένα φοβερό σουτ για το 2-0.

Η απάντηση του Άρη ήρθε τρία λεπτά αργότερα, με τον Μοντόγια από τα δεξιά να σερβίρει έτοιμο γκολ για τον πρώην συμπαίκτη του στην Μπέτις, Λορέν Μορόν κι εκείνος με πλασέ μείωσε σε 2-1.