27.7 C

Στον δρόμο του ΠΑΟΚ η Χαρτς για μια θέση στους ομίλους του Conference

Η Χαρτς έκανε την έκπληξη στο Εδιμβούργο και θα είναι η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στα playoffs του Conference League με φόντο μια θέση στους ομίλους της τρίτης τη τάξει ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης.

Οι Σκωτσέζοι παρότι ηττήθηκαν με 2-1 στο Τροντχάιμ από τη Ρόζενμποργκ, έφεραν την υπόθεση-πρόκριση… τούμπα στον επαναληπτικό στην έδρα τους επικρατώντας με 3-1 και με γκολ μάλιστα στις καθυστερήσεις!

Οι Νορβηγοί προηγήθηκαν στο 6ο λεπτό αλλά η Χαρτς ισοφάρισε στο 13′ και στο 50′ πέτυχε το 2-1 με τον Ντέβλιν. Εκείνος ήταν που πέτυχε και το νικητήριο γκολ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων για να στείλει την ομάδα του στον επόμενο γύρο.

Το πρώτο ματς με τον ΠΑΟΚ θα διεξαχθεί στο Εδιμβούργο στις 24 Αυγούστου ενώ στις 31 Αυγούστου θα πραγματοποιηθεί ο επαναληπτικός στην Τούμπα.