19.7 C

ΟΦΗ – Ουτρέχτη 0-2: Ήττα με χρήσιμα συμπεράσματα για τους Κρητικούς

Ο ΟΦΗ αποχαιρετά με ήττα (2-0) την Ολλανδία, όπου πραγματοποίησε το βασικό στάδιο της προετοιμασίας του ενόψει της νέας σεζόν.

Οι Κρητικοί ηττήθηκαν από την Ουτρέχτη του Τάσου Δουβίκα δεχόμενοι δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, αν και είχαν τις ευκαιρίες, κυρίως με το δοκάρι του Ντικό, να πάρουν κάτι καλύτερο από το ματς.

Πάντως, ο Νταμπράουσκας για άλλη μια φορά είχε την ευκαιρία να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα για το ρόστερ του, να δοκιμάσει πράγματα και πρόσωπα σε άμυνα κι επίθεση, καθώς και να κατασταλάξει στους ποιους υπολογίζει ως βασικούς για τη νέα αγωνιστική περίοδο και ποιοι θα ετοιμάσουν βαλίτσες για άλλες ποδοσφαιρικές πολιτείες.

Τα δύο τέρματα της Ουτρέχτης πέτυχαν οι Μποζντογάν με απευθείας εκτέλεση φάουλ και Μπουθ λίγο πριν το φινάλε του ματς.

Η ενδεκάδα του ΟΦΗ: Χριστογεώργος, Βούρος, Πασαλίδης, Καρώ, Λάρσον, Αμπάντα, Ντιουσέ, Μεγιάδο, Ριέρα, Ντίκο, Μπίφουμα.