20 C

Αραράτ – Εγνατία 1-1: Οι Αλβανοί πήραν την ισοπαλία στο 97′, ο Άρης περιμένει αντίπαλο (vid)

Δεν προέκυψε ξεκάθαρο φαβορί από την πρώτη αναμέτρηση του 1ου προκριματικού του Conference League ανάμεσα σε Αραράτ και Εγνατία καθώς οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1 στο Ερεβάν.

Ο επαναληπτικός στην Αλβανία σε μία εβδομάδα θα κρίνει και την ομάδα που θα βρεθεί στον 2ο προκριματικό και θα τεθεί αντιμέτωπη με τον Άρη στις 27 Ιουλίου εκτός έδρας και στις 3 Αυγούστου στη Θεσσαλονίκη.

Οι Αρμένιοι προηγήθηκαν στο 36ο λεπτό με την κεφαλιά του Αλεμάο, με τους Αλβανούς πάντως να έχουν χαμένο τετ α τετ μετά την καταπληκτική πάσα του Ντουαμένα.

Ο Γκανέζος άλλοτε επιθετικός της Λεβάντε πάντως ήταν εκείνος που στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων δεν επέτρεψε στους γηπεδούχους να πανηγυρίσουν τη νίκη κι ως εκ τούτου τα πάντα θα κριθούν στη ρεβάνς στην Αλβανία.