21.2 C

Super League 2: Αήττητα για 12ο σερί ματς τα Χανιά, νίκη για την Καλαμάτα κόντρα στον ΟΦΙ

Τα Χανιά έμειναν στο 1-1 κόντρα στην ΑΕΚ Β’ και διεύρυναν το αήττητο σερί που έχουν.

Γλυκόπικρη γεύση άφησε στα Χανιά το παιχνίδι κόντρα στην ΑΕΚ Β’. Οι Κρητικοί κρατούσαν τη νίκη στα χέρια τους μέχρι το 89′ χάρη σε τέρμα που είχε πετύχει ο Τσέλιος στο 14ο λεπτό. ωστόσο η Ένωση είχε απάντηση λίγο πριν το τέλος με τον Γεωργέα. Η νίκη μπορεί να χάθηκε στη λεπτομέρεια για τα Χανιά, που όμως έμειναν αήττητα για 12ο συνεχόμενο παιχνίδι.

Ένα εύκολο απόγευμα είχε κόντρα στον ΟΦΙ η Καλαμάτα, που επικράτησε εύκολα με 3-0. Το παιχνίδι κρίθηκε στο τελευταίο διάστημα του, με τους γηπεδούχους να βρίσκουν τρία γκολ σε 21 λεπτά. Ο Ματέους άνοιξε το σκορ στο 69′, ο Βασιλογιάννης εννιά λεπτά αργότερα έγραψε το 2-0 και ο Πασάς με πέναλτι στο 90′ έβαλε το κερασάκι στην τούρτα.