16.7 C

Εσπανιόλ – Ατλέτικο Μαδρίτης: Σάλος με το γκολ του Γκριεζμάν, επανάληψη του αγώνα ζητούν οι Καταλανοί (vid)

Το βράδυ της Τετάρτης (24/5) στο «Κορνεγιά Ελ Πρατ», Εσπανιόλ και Ατλέτικο τέθηκαν αντιμέτωπες σε ένα ματς με πολλές συγκινήσεις. Το τελικό 3-3, άφησε αρχικά ικανοποιημένους τους γηπεδούχους που καιγόντουσαν για νίκη ώστε να σωθούν αφού επέστρεψαν από το 0-3.

Ωστόσο όπως έγινε γνωστό αργότερα μέσω βίντεο και της τεχνολογίας, το δεύτερο γκολ που σκόραραν οι φιλοξενούμενοι με τον Γκριεζμάν έπρεπε να μην μετρήσει. Οι γηπεδούχοι μάλιστα θεωρώντας πως έχει ακυρωθεί εντελώς η φύση της αναμέτρησης ζητούν την επανάληψη του αγώνα.

Το γκολ ελέγχθηκε από το VAR, όμως αποδείχθηκε πως ο διαιτητής που βρίσκονταν εκεί δεν είχε ξεκάθαρη οπτική και κακώς αυτό μέτρησε τελικά υπέρ των φιλοξενούμενων.