22.4 C

Ολυμπιακός Β’ – ΑΕΚ Β’ 1-1: Έσωσε βαθμό στο 94′ η Ένωση, αήττητοι για 8ο σερί ματς οι Ερυθρόλευκοι

Όρθια στο προπονητικό κέντρο του Ρέντη έμεινε η ΑΕΚ Β’ απέναντι στον Ολυμπιακό Β’ (1-1) με γκολ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων για να αρπάξει έναν βαθμό.

Οι Ερυθρόλευκοι κρατούσαν στα χέρια τους μια νίκη που θα ήταν η 7η στα τελευταία οχτώ παιχνίδια ωστόσο έμειναν με τον βαθμό και διατήρησαν το αήττητό τους από τις 12 Απριλίου.

Ο Νίκολιτς με ωραίο διαγώνιο σουτ άνοιξε το σκορ για τον Ολυμπιακό Β’ στο 41ο λεπτό κι ενώ νωρίτερα η ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα είχε χάσει σημαντικές ευκαιρίες για να προηγηθεί με κορυφαία το χαμένο τετ α τετ του Αλγκασίμ Μπα.

Το δεύτερο γκολ δεν ήρθε για τον Ολυμπιακό Β’ και οι φιλοξενούμενοι διεκδίκησαν τον βαθμό με τη σέντρα σουτ του Παρρά να σταματά στο δοκάρι για να φτάσουν στην ισοφάριση στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με το γκολ του Χριστόπουλου με κεφαλιά.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β’ (Ιμπαγάσα): Παπαδούδης, Αποστολόπουλος, Μπαγκαλιάνης, Καλογερόπουλος, Νίκολιτς, Λιάτσος (68′ Καράκουτης), Σουρλής, Μαρίνος (68′ Αργυρίου), Ι. Ιμπαγάσα (60′ Πινακάς), Κωστή, Μπα (87′ Σαπουντζής).

ΑΕΚ Β’ (Οφρυδόπουλος): Χατζηεμμανουήλ, Κάτσικας (46′ Γκολφίνος), Λάτσι, Χατζηκυριάκος, Ραντόνια, Λέλεκας, Νούλας (55′ Γερολέμου), Παρράς, Τζούντα Γκαρσία (55′ Κ. Σταμούλης), Απ. Χριστόπουλος, Μαχαίρας.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 26ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Παρασκευή 19/5

Βέροια – ΑΕΛ 1-3 (46′ Μπελεβώνης / 10′, 34′ Τσιριγώτης, 78′ Πεντρόσο)

Αλμωπός Αριδαίας – ΠΑΟΚ Β’ 0-0

Ηρακλής – Ηρακλής Λάρισας 4-1 (27′, 79′ Τομάς, 45+4′ πεν. Άλεξιτς, 60′ Γιουμπιτάνα / 16′ Χατζής)

Θεσπρωτός – Νίκη Βόλου 0-1 (64′ Κάσσος)

Μακεδονικός – Απόλλων Πόντου 1-2 (11′ Λιούμης / 64′ Λαμπίρης, 88′ Εσαλό)

Παναθηναϊκός Β’ – Αναγέννηση Καρδίτσας 2-2 (30′, 63′ Μπιλάλ / 44′ Βερνάρδος, 86′ Μπάτροβιτς)

Δευτέρα 22/5

Πανσερραϊκός – Διαγόρας 3-1 (15′ Κατσαντώνης, 55′ Σοφιανός, 77′ Σαΐντ / 84′ Μπούμπας)

ΡΕΠΟ: Απόλλων Λάρισας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Απόλλων Σμύρνης – ΠΑΟ Ρουφ 1-0 (8′ Μωραΐτης)

Επισκοπή – Προοδευτική 0-3 (44′, 62′ Μπόρζες, 83′ Ευθυμίου)

Ηλιούπολη – Αιγάλεω 2-3 (21′ Άντο, 37′ Μπαστακός / 23′ Κωστανάσιος, 62′, 87′ Μπαστιάνος)

Καλαμάτα – Καλλιθέα 0-1 (76′ Κυνηγόπουλος)

Χανιά – ΟΦ Ιεράπετρας 1-1 (48′ Μάναλης / 45′ Μούλερ)

Παναχαϊκή – Κηφισιά 1-2 (32′ Μπουρλάκης / 9′ Ταλάλ, 90+5′ Βαφέας)

Ολυμπιακός Β’ – ΑΕΚ Β’ 1-1 (41′ Νίκολιτς / 90+4′ Χριστόπουλος)

ΡΕΠΟ: Ηρόδοτος