24 C

Λοριάν – Λανς 1-3: Μεγάλο διπλό και δικαίωμα στο όνειρο

Η Λανς πανηγύρισε μεγάλο διπλό στην έδρα της Λοριάν με 1-3 και συνεχίζει να ονειρεύεται δύο αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος.

Η Λανς έχοντας ένα παιχνίδι παραπάνω από την Παρί Σεν Ζερμέν βρίσκεται στο -3 και συνεχίσει να πιστεύει στο όνειρο περιμένοντας φυσικά κάποιο στραβοπάτημα.

To παιχνίδι βέβαια για την ίδια δεν ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο, καθώς είδε τη Λοριάν να προηγείται μόλις στο 6ο λεπτό με γκολ του Φεβρ. Ωστόσο αντέδρασε γρήγορα και έφερε τούμπα το ματς μέσα σε 5 λεπτά, με γκολ του Σοτοκά στο 20′ και του Τομασόν στο 25′.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Φοφανά στο 87′, σφραγίζοντας μια σπουδαία νίκη η οποία πέρα από το γεγονός πως την αφήνει να ονειρεύεται, την κάνει να βρίσκεται πλέον μια ανάσα από το Champions League της νέας σεζόν.