18.7 C

Κόβεντρι – Μίντλεσμπρο: Δεν κατάφερε να πάρει πλεονέκτημα η Μπόρο, τα πάντα θα κριθούν στο Ρίβερσαϊντ

Ισόπαλες αναδείχθηκαν Κόβεντρι και Μίντλεσμπρο στην πρώτη από τις δύο αναμετρήσεις για τα ημιτελικά των play-off της Championship. Το 0-0 αφήνει ανοιχτούς λογαριασμούς για το δεύτερο παιχνίδι που θα διεξαχθεί την προσεχή Τετάρτη 17/5.

Στα της αναμέτρησης η Μπόρο είχε γενικά καλύτερη εικόνα στο γήπεδο ωστόσο δεν μπόρεσε να πετύχει το γκολ που θα την έκανε το απόλυτο φαβορί για την πρόκριση στο μεγάλο τελικό.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν τρεις σημαντικές στιγμές στο πρώτο σαρανταπεντάλεπτο ωστόσο στις δύο βρήκαν στοπ από τον αντίπαλο τερματοφύλακα και στην τρίτη του 41ου λεπτού ο Τζόουνς είδε το γκολ που πέτυχε να ακυρώνεται για οφσάιντ.

Ο ρυθμός έπεσε στην επανάληψη και το 0-0 αποτυπώνει πλήρως και δίκαια την εικόνα του αγώνα.