Με μεγάλη επιτυχία μιμήθηκαν το τελετουργικό της ομάδας μπάσκετ του Ολυμπιακού, πριν τα παιχνίδια, πιτσιρικάδες που αγωνίζονται σε ακαδημία στην πόλη του Βόλου. Φυσικά αυτό δεν πέρασε απαρατήρητο από τα… ραντάρ της ερυθρόλευκης ΚΑΕ η οποία προσκάλεσε την εν λόγω ακαδημία να ζήσει ζωντανά στο ΣΕΦ την εν λόγω εμπειρία.
Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.
Let’s do this!!! 🤪🤪🤪#OLYKOKKINA #WeAreOlympiacos #TogetherWeFight #OLYFBB pic.twitter.com/WDwSEUP7lL
— OLYMPIACOS BC (@Olympiacos_BC) May 9, 2023
Έτσι λοιπόν οι… λιλιπούτειοι καλαθοσφαιριστές με μια πολύ όμορφη πρωτοβουλία της ΚΑΕ Ολυμπιακός θα έχουν την ευκαιρία να βρεθούν και πιθανόν θα πάρουν μέρος στην ιεροτελεστία των Πειραιωτών πριν την έναρξη της αναμέτρησης κόντρα στον ΠΑΟΚ για τα ημιτελικά των playoffs της Basket League (13/5, 19:15).