Με εντυπωσιακό τρόπο υποδέχθηκαν στο Ζάγκρεμπ την ομάδα Σάλας του Παναθηναϊκού, οι οπαδοί της Ντιναμό

Το τμήμα ποδοσφαίρου σάλας του Παναθηναϊκού έτυχε θερμής φιλοξενίας στο φιλικό με τη Ντιναμό Ζάγκρεμπ.

Περίπου 3.000 οπαδοί της κροατικής ομάδας δημιούργησαν μία φανταστική ατμόσφαιρα ενώ στην εξέδρα υπήρχαν και πανό από τους φίλους του «τριφυλλιού», καθώς υπάρχουν δεσμοί ανάμεσα τους.

Ήταν μία πραγματική γιορτή του ποδοσφαίρου σάλας και οι παίκτες του Παναθηναϊκού έφυγαν με τις καλύτερες των εντυπώσεων.

Το παρών στο γήπεδο έδωσαν οι δύο πρώην παίκτες του Παναθηναϊκού, Ιγκόρ Μπίσκαν και ο Σίλβιο Μάριτς.

Στο αγωνιστικό κομμάτι η Ντιναμό επικράτησε με 4-3 και άνοιξε το σκορ στο 7΄ με γκολ του Μιχοβίλ Πργκομέτ. Επτά λεπτά αργότερα ο Οικονομόπουλος έφερε το ματς στα ίσα ωστόσο οι γηπεδούχοι έκαναν το 2-1 με γκολ του Ιβάν Σούλεντιτς στο 22΄.

Εν συνεχεία Νικόλαος Λαμπάι ισοφάρισε εκ νέου σε 2-2 στο 27΄ όμως η Ντιναμό ξαναπήρε το προβάδισμα ένα λεπτό αργότερα με γκολ του Νταβόρ Κανιτζού.

Η ομάδα των «πρασίνων» δεν το έβαλε κάτω και ισοφάρισε σε 3-3 στο 36΄ με γκολ του Παναγιώτη Παούρη ενώ το τελικό 4-3 διαμόρφωσε ο Χρβόλε Πενάβα στο 39΄.

Κίτρινες κάρτες για τους «πράσινους» δέχθηκαν οι Γιάννης Μπελτσίδης (17΄) και Παναγιώτης Μπάρδης (18΄).