21.2 C

Τορίνο – Αταλάντα 1-2: Οι Μπεργκαμάσκι πλησίασαν στους δύο βαθμούς την 4η θέση (vid)

Η Αταλάντα άρπαξε την ευκαιρία που της παρουσιάστηκε και πέτυχε δεύτερη σερί νίκη στο Τορίνο απέναντι στην ομώνυμη ομάδα (1-2) για να ανέβει στην 6η θέση και να μειώσει στους δύο από Ρόμα και Μίλαν που είναι σε τροχιά τετράδας.

Οι Μπεργκαμάσκι άνοιξαν το σκορ στην πρώτη τους καλή στιγμή στο πρώτο μέρος όταν στο 34ο λεπτό ο Σκαλβίνι πέρασε κάθετα για τον Τζαπακόστα που πέρασε την μπάλα από τη μύτη της βελόνας από τα αριστερά στην κλειστή γωνία για το 0-1.

Η Τορίνο με τις αλλαγές στο δεύτερο μέρος βελτίωσε την εικόνα της και ισοφάρισε στο 75′ με τον Σανάμπρια αλλά στο 88ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι βρήκαν το νικητήριο γκολ με τον Τζαπακόστα να σερβίρει για τον Σαπάτα που έκανε το 1-2.