22.5 C

Super League 2: Ο Ολυμπιακός Β’ λύγισε την Καλλιθέα σε ένα τρελό ματς με εννιά γκολ, πέρασε από την έδρα της ΑΕΚ Β’ ο ΟΦΙ

Σε ένα τρελό παιχνίδι, ο Ολυμπιακός Β’ πανηγύρισε μεγάλη νίκη με 5-4 κόντρα στην Καλλιθέα.

Οι Ερυθρόλευκοι έφτασαν την 4η συνεχόμενη νίκη από την ώρα που ο Αριέλ Ιμπαγάσα επέστρεψε στον πάγκο της ομάδας και άφησαν τη 2η Καλλιθέα στον -5 από την πρωτοπόρο Κηφισιά.

Μεγάλο πρωταγωνιστής ο Αλγκασίμ Μπα που υπέγραψε τη νίκη με χατ-τρικ, ανοίγοντας το σκορ στο 9′, κάνοντας το 2-0 τέσσερα λεπτά αργότερα και σκοράροντας και στο 55ο λεπτό. Τα δύο άλλα τέρματα για την ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα πέτυχαν οι Κωστής στο 71′ και Μαρίνος στο 75′. Για την Καλλιθέα πάλεψε μόνος του ο Λουκίνας, ο οποίος κατάφερε να πετύχει τέσσερα τέρματα (!) (45+1′, 68′, 84′, 90+4′), συμβάλλοντας μαζί με τον Μπα στο να δούμε κάτι σπάνιο, δηλαδή δύο ποδοσφαιριστές να πετυχαίνουν τουλάχιστον τρία γκολ σε έναν αγώνα.

Ο ΟΦΙ πέρασε από την έδρα της ΑΕΚ Β’ με 0-1 χάρη σε τέρμα του Μιούλερ στο 63′, ενώ με το ίδιο σκορ πέρασε από την έδρα της Επισκοπής η Ηλιούπολη.

Αλμωπός Αριδαίας – Απόλλων Πόντου, Θεσπρωτός – Αναγέννηση Κάρδιτσας και Καλαμάτα – Απόλλων Σμύρνης έμειναν στο 0-0, ενώ η Παναχαϊκή λύγισε τον ΠΑΟ Ρουφ με γκολ στις καθυστερήσεις και επικράτησε με 1-0. Τα Χανιά πήραν τη νίκη με 2-1 κόντρα στο Αιγάλεω.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ & ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 22ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Παρασκευή 28/4

Πανσερραϊκός – Βέροια 2-0 (17′ Μπαΐροβιτς, 59′ Κατσαντώνης)

Σάββατο 29/4

Θεσπρωτός – Αναγέννηση Καρδίτσας 0-0

Αλμωπός – Απόλλων Πόντου 0-0

Ηρακλής – ΑΕΛ 1-1 (59′ Τομάς / 80′ Τσιριγώτης)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Ολυμπιακός Β’ – Καλλιθέα 5-4 (9′, 13′, 55′ Μπα, 71′ Κωστής, 75′ Μαρίνος / 45+1′, 68′, 84′, 90+4′ Λουκίνας)

Παναχαϊκή – ΠΑΟ Ρουφ 1-0 (90+5′ Λαρέα)

Χανιά – Αιγάλεω 2-1 (35′ Σερβιλάκης, 39′ Κόλα / 47′ Ραμίρες)

Επισκοπή – Ηλιούπολη 0-1 (89′ Άντο)

Καλαμάτα – Απόλλων Σμύρνης 0-0

ΑΕΚ Β’ – ΟΦΙ 0-1 (63′ Μιούλερ)

Ηρόδοτος – Προοδευτική 0-3 (α.α)

ΡΕΠΟ: Kηφισιά